Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Badana gibi kimyasal işlemlerle doğal yapısını kaybeden saçların ilacı doğada dar. Argan, Avokao, ceviz ve üzüm gibi doğal gıda özünü kullanan organicium, saçların onarılmasına asistan oluyor.

Argan Saçları Uzatıyor

Argan yağının saçlarınıza o kadar fazla faydası vardır. Saç ve saç derisini nemlendirerek ve saç tellerini güçlendirip, kırılmalara karşısında korur. Bilhassa saçınızdaki badana, saçınıza uygulanan röfle ya da düzleştirici ve fönler saçlarınızın kırılmasına gücünü kaybeden saçlarınızın dökülmesine niçin olur. Saç derisinin ara sıra fazla kurumasından nedeniyle, saçlarınızın zayıflaması ve matlaşması, sağlığa zararlı görünmesi saçlarınızın daha yavaş uzamasına ve koparak dökülmesine niçin olur. Kuruyan saç diplerini nemlendirmek için argan yağı ile saç diplerini ve saçınızın uçlarına kadar masaj yaparak uygulamanız saçınızın daha güçlü, aydınlık ve daha basit uzamasını sağlayacaktır.

Argan yağı saçınızda çok çabuk tepki verdiğinden nedeniyle en fazla seçim edilen saç bakım ürünüdür. Ahenkli kullanımda kırılmayan,zinde, sağlıklı, parlak, canlı, astarlı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Avokado Saçlardaki Dökülmeyi Azaltıyor

Avokado, geleneksel olarak başta tropikal iklimlerde yaşayanlar olmak üzere bütün dünyada saç bakımı için kullanılan popüler doğal ürünlerden birisidir. En çok saç dökülmesini yavaşlatmak ve saç uzamasını teşvik etmek amacıyla kullanılır. Avokadonun kurumuş ve yıpranmış saçların her yerde eski görünümüne kavuşmasına yardımcı olarak kullanımı eski Darı halklarına kadar dışarı giden bir tarihe sahip.

Ceviz Saç Kırıkları Onarıyor

Saç bakımında ceviz kullanımının önemi küçümsenmeyecek derecede büyüktür. Hem cevizin saç dökülmesine de faydası olduğu aşina bir gerçektir. Ceviz kan damarlarını genişletip kan dolaşımını hızlandırır. Saç kökleri kan ile beslendiği için saçlar ceviz doğruca daha çok güçlenir ve dökülmelere karşı daha dayanıklı hale kazanç. Doktorlar saçlarının cansız olduğunu düşünen kişiler ve saç dökülmesi problemi yaşamış kişiler için ceviz kabuğu ve yaş kabuğunu nasihat etmektedirler.

Üzüm Saçları Besleyip Yeniliyor

Üzüm çekirdeklerinin preslenmesinden elde edilen üzüm çekirdeği yağı, nemlendirici özelliğe sahip, antioksidan bakımından varlıklı, saç derisine yararlı bir doğal yağdır. Beden kadar zahmetsizce emilmesi günümüzde pek fazla kozmetik ve aromaterapi ürününde kullanılmasının belli başlı nedenidir. Saç bakımında kullanılan uçucu yağları inceltmek için taşıyıcı yağ olarak kullanılabilir.

Etiket Saç Dökülmesi Saç Bakımı aydınlık saçlar saç bakım bakım kürleri saç maskesi

Kaynak: Moda Sitesi, Moda Haberleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s