Uncategorized

Nebati cilt bakımı yöntemleri

Kadınlar ve erkekler için ciltleri fazla önemlidir. Ciltlerinin pürüzsüz ve genç gözükmesi için herkes en iyisini ve en doğrusunu yapmaya itina gösterirler. Bazen kişiler deri bakımlarını kendileri yaparken ara sıra de cilt bakımı yapan merkezleri seçim ederler. Piyasada satılan ürünlerin birçok kimyasal olduğu için ne dek cildimiz için gençlik vaat etseler de son zamanlarda ahali bitkisel cilt bakımı merkezlerindeki bakımlara yönelmiş durumdadır. Çünkü bitkisel ve doğal olan bu bakım ürünleri cilde son derece fayda göstermektedir. Biz de sizlere bu makalemizde bazı nebati bakım yöntemlerini anlatacağız.

Bitkisel cilt bakımı yapan merkezimizde uyguladığımız prosedür ; cilt yağ, makyaj artıkları gibi etkenlerden temizlenerek nebati peeling için yerinde bir ortam oluşturulur. Nebati ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır. Buhar uygulaması ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ ciltten uzaklaştırılır, daha sonra cilde yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır. Besleyici ve nemlendirici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Işlem sırasında ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına tarafından ilave bakım ve çare işlemleri uygulanabilir.

Deri Bakımı Niçin Merkezlerde Yapılmalıdır?
Cildimizin ihtiyaçlarını kavramak doğasını anlayışlı olmak ve dürüst ürünle doğru uygulamayı gerçekleştirmek bu konuda profesyonel olan şahısların işidir. Bu konudaki en manâlı nokta bu iş hatalı yapıldığında sonucun daha fena olacağıdır. Günümüz koşullarında ne eyvah ama cildimizin ihtiyaç duyduğu maddeleri doğal yoldan tedarik etmemiz çok zordur. böylece cildimizin ihtiyaçlarını oysa takviye ürünlerini dışarıdan veren cihazların bulunduğu merkezlerde sağlayabiliriz.

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin oluşturacağı jurnal ve haftalık bakımla başlar, ardından cildin sağlık durumu, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve takvim profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha daha alçak katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını tamir etmek ve böylece cildin gençliğinin sürekliliğini sağlamaktır. Bu tatbik ne eyvah ancak evde kullandığımız ürünler ve kendimizin yaptığı bakımlar ile olamamaktadır. bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi deri tipinde olursak olalım profesyonel deri bakımına ihtiyaç duyarız. aynı zamanda takvim özel bakımlar da yapılmalıdır.

Cilt bakımı ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasını sağlar, cildin hücre yenilenme dengesini düzenler. Eskimiş olan cildin gereksinim duyduğu oksijen, kollajenin dışarıdan temini, dolaşımın arttırılmasını sağlar.

Bitkisel cilt bakımı yaptığımız merkezimizde ayrıca mevsime tarafından öbür cilt bakımları, nebati cilt bakımları, medikal deri bakımları yapılmaktadır. Ve bakım sonrası kişiye ve soruna özel; nebati krem hazırlanmaktadır. Ayrıca cildi nemlendirirken, aynı zamanda sorunu tedavi eder ve cilde kesinlikle zarar vermez.

Web sitemizin diğer bölümlerinde medikal deri bakımı, antiaging gıda, şahsi kremler, kir tedavileri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Keza aktüel bilgilerden haberdar olmak için facebook sayfamızı peşine düşüp takip edebilirsiniz.

Kaynak: Moda Sitesi, Moda Haberleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s