Uncategorized

Mimarlar İçin En İyi 3 Program

Bildiğiniz gibi artık programcılar, grafikerler dışında artık mimarcılar 3D Modelleme ve 3D Görselleştirme programları kullanmaya başladılar. Daha pratik ve yararlı olduğu için 3D Mimari Modelleme projeleri ve teknikleri için özel programlardan bir kaçını sizler için derledik.

Blender, ücretsiz olmakla beraber açık kaynaklı olması ve özgür olması kullanıcıların beğenisini toplamış bir programdır. Windows, Linux ve Mac OS platformlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz basit ara yüzlü fakat gelişmiş özellikli bir programdır. Açık kaynaklı kod desteği olması artı bir avantaj olması yanında Blender programını da birçok mühendis modelleme konusunda kullanmaktadır.

AutoCAD, Auto Desk firmasının bir diğer programıdır. En çok mühendisler ve mimarlar tarafından kullanılmaktadır. Vektör tabanlı olduğu için teknik çizim, tasarım ve modelleme konusunda uzman program diyebiliriz. Mühendisler için özel bir program yapan Auto Desk, AutoCAD Architecture adlı özel bir sürümü de mevcuttur. Ayrıca sitemizden 3D Modelleme, 3D Görselleştirme ve 3D Mimari Modelleme gibi konulara ulaşabilirsiniz. 3D Studio Max, birçok mühendisin vazgeçilmez  olarak kullandığı bu program, mimarlar için tam bir ideal. 3D Studio Max, Auto Desk firması tarafından geliştirilmiş ve düzenli olarak yenilenip güncellenmektedir. Material Editor’u en gelişmi’ programlardan birisidir. Yüzey modelleme gibi birçok özellikleri ile teknik açıdan mimarlara çok yardım sağlamaktadır.

Bunlar gibi daha birçok program bulunmaktadır. Fakat en çok tercih edilen ve daha kolay bir arayüzü ile kafa karıştırmayan bu programlardan sizler için 3 tanesini derledik. Kaynak: Moda Sitesi, Moda Haberleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s